Uzman Psikolog Meki Deniz

Hakkımda

İstanbul Okan Üniversitesi'nde Psikoloji Lisans tamamlayıp Psikoloji Yakın Doğu Klinik Yüksek Lisans Psikiyatrist Alp KARAOSMANOĞLU'ndan ŞEMA TERAPİ eğitimi almış Prof. Emre KONU'dan EMDR (Travma) eğitimi uygulama yetkinliği almıştır.

Aile ve çift terapisi Uzmanlığını uygulamalı Frued university den NLP Master PRACTIRIONER ve Master eğitimi almıştır. İstanbul Gedik Üniversitesi onaylı BDT eğitimini almıştır. Boğaziçi campus Hipnoz eğitim ve uygulayıcı hipnoterapi eğitimini Psikoterapist Dr. Serhan Doğan dan almıştır. Cinsel Terapi eğitimini Yrd. Doç. Psikiyatri Dr. Ümit Sertan ÇÖPOĞLU vermiştir.

Türk Psikologlar Derneği Diyarbakır il Temsilciliğine atanmıştır. Ağır travma ve aynı zamanda Okb anksiyete üzerine biteral uyarım ile ilgili ortak bir çalışmaya kendiside yer almaktadır.

Türkiye’de sayılı olan Dehb (adhd) üzerinden 4 ayrı çalışma ve makale yürütmektedir dehb bağımlılık üzerine etkisi ve aşk kimyasının Okb ile bağlantısı, ayrıca boşanmayı yordayan değişkenler altında bir çalışması bulunmaktadır. Bilişsel davranışçı terapi, kabul ve kararlılık(Act) ve diğer bir çok güncel terapi yöntemlerinin hem eğitimini hemde çalışmaları yürütmektedir. Bunlara ek olarak mindfulness teknikleri ve bir çok an’da kal semineri vermektedir Dikkat bozukluğu ve hiperaktivite üzerinde egg cihazı ile uyumlu dalga kontörlü yapılan neeuro Singapur’da 2016 da yürütlen çalışmaya ek olarak beyin hareketlerinin dikkati sürdürmek üzerine yaptığı çalışmaları Türkiye’de devam ettirmektedir. Eral-nit testi uygulayıcılığı ve aynı zamanda neuro ölçüm cihazı ile neurofit uygulaması öğrenme güçlüğü otizm yaygın gelişimsel bozukluk Zeka ölçümü gibi bütün değerleri ortaya çıkarmak için ikisini birlikte kullanıp dikkat ve gelişim bozukluğuna ortak bir uygulama ile daha az hata ve daha iyi geliştirecek bir sistem oluşturmuş bulunmaktadır. Ayrıca neurfit sertifikasını ve moxo test kullanma yetkisini almıştır. Çocuk ebeveyn tutumu intihar oranı, şiddet tarihçesi ile ilgili 2018 yolunda kadına şiddete hayır köşe yazısına en duyarlı psikolog ödülünü almıştır. Tv 8 de sağlık programında sık sık konuk olup Anksiyete ve Okb üzerine yayınlar yapmaktadır. Oyun Terapisi Eğitimi başkent üniversitesinin İsviçre ile birlikte yürüttüğü Bern İsviçre riccon enstitüsünden almıştır.

Bütün psikolojik testlerin yetkinliğini almış bulunmaktadır.

Catell 2-A
Catell 3-A
Gessel Testi
Good Enough
Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi
Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
Frostig Gelişimsel -Görsel Algı Testi
Benton Görsel Bellek Testi
Ankara Gelişim Tarama Envanteri
Porteus Labirent Testi
Bender Gestalt
MMPI
Rorschach Testi
MMDM(mini mental durum)

STE (Semptom Tarama Envanteri) materyal uygulamalı olarak yetkinliğini İstanbul Psikolojik Ensütütü’ den almış bulunmak birlikte, İstanbul’da uygulamalı yetkinlik almıştır. Özellikle OKB ve bağımlılık çift terapisi ve ergenlik sorunlarıyla baş etmek için ortak çalışmalarla bir çok danışan için alternatif çözümler ve tedavi sürecinde Deniz Danışmanlık ve Maviterapi çalışmalar yapmıştır. Deniz ve Mavi terapinin kurucusu Uzm Kl.Psk. Meki Deniz Diyarbakır Merkezi'nde Özel kliniğinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Meki Deniz